|І знову крадіжка лісу в природо-заповідному фонді

27.06.2019 07:30 / Категорія: Події в галузі / Автор:  Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"

Літо повноправним господарем панує по всій території України, допомагаючи деревам рости, розвиватися і набиратися сили. А у лісах Роменського лісового господарства продовжують незаконно розпоряджатися державним майном так звані «лісові злодії». Рейдова бригада ледве встигає вистежити та покарати всіх порушників.

Людей, які несанкціоновано вирубують ліс чи то привласнюють буреломні та вітровалені дерева, не зупиняють ні приклади попередніх крадіїв, а ні високі штрафи. Вони не замислюються над шкодою, яку заподіюють природі, не переймаються тим, що зрубані дерева можливо не досягли віку стиглості або ж не підлягають рубці взагалі, що займаються незаконною діяльністю, збагачуються за рахунок інших і наносять численних збитків лісовому господарству та державі вцілому.

Намагався нажитися на чужому і громадянин Г.  мешканець с. Вільшана Недригайлівського району. Будучи тимчасово безробітним та оцінивши повалені вітром і бурею дерева у природо-заповідній зоні як легку здобич, він вирішив якомога швидше стати їх протиправним власником. Та все відбулося не так як гадалося. На щастя працівники лісової охорони опинилися в потрібний час у потрібному місці, зупинили незаконні дії горекрадія і покарали його.

«У результаті цього порушення заподіяно шкоду лісовому господарству на суму одна тисяча сорок вісім гривень. Згідно частини 1 статті 65 Лісового кодексу України громадянина Г. було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятсот десять гривень, який мешканець с. Вільшана тепер змушений заплатити, а міг би на ці гроші законно придбати певну кількість дров і не поповнювати своїм прізвищем списки адміністративних правопорушників», - підводить підсумки безпосередній учасник затримання, інженер охорони і захисту лісу Міщенко С.М.

Тож якщо у когось у думках хоча б на долі секунд з’явиться нестримне бажання незаконно заволодіти деревиною, згадайте про подібні випадки і зважте чи дійсно варто робити подібні вчинки та безпідставно знищувати красу лісу створену руками “майстра". 
Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"