|Краса потребує догляду

23.06.2021 10:40 / Категорія: Загальні новини /


    Природна краса рослин, безумовно, є великою силою, але все ж іноді зустрічаються рослини, які виглядають набагато красивіше після стрижки. Тим більше, якщо стоїть завдання надати рослині чітку геометричну концепцію або ж перетворити улюблений кущ на подобу милої тварини або екстравагантної споруди - без професійної стрижки тут не обійтися. Краса саду, безпосередньо, залежить від якості стрижки рослин в ньому. Якщо ви регулярно проводите правильну стрижку куща або дерева - це сприяє формуванню рясної крони бажаної форми. Для початку вам потрібно визначитися, якого вигляду має набути рослина, а потім постійно доглядати і формувати її.

    Види (етапи) обрізки:

* санітарна обрізка рослин — обрізка, з якої слід починати. Дана маніпуляція дозволить прибрати хворі, сухі, пошкоджені і невдало зростаючі гілки й пагони. Така обрізка повинна здійснюватися щороку і додатково по мірі необхідності.
* формувальна обрізка рослин (кущів) - обрізка, яка здатна надати бажаний вигляд рослині. Це індивідуальна робота з кожною гілочкою рослини і, в той же час, з усією поверхнею загалом. Метою такої стрижки є отримання загальної, монолітної картини. Така обрізка може не дати бажаного результату миттєво. Можна роками формувати крону, щоб вона здобула бажані форми.
* суцільна обрізка або стрижка (декоративних) рослин - процедура, яку виконують, зрізаючи всі наявні верхівки гілок і пагонів за допомогою ножиць або триммера з метою отримання бажаних форм. Даний прийом використовують для зміни природних форм крони, для формування живоплотів, в топіарному мистецтві тощо. Стрижка живих парканів також відноситься до даної категорії обрізки. Така процедура повторюється кілька разів на рік, в залежності від швидкості відростання пагонів. При виконанні обрізки такого роду проявляється вся майстерність садівника. Його можна порівняти з художником, полотном для якого служить рослина, а пензлем - садові ножиці. Найчастіше при суцільній стрижці обрізають до 1/3 річного приросту. Згодом утворюються щільні, декоративні подушки зелені. Саме з цих зелених подушок і вирізають ті прославлені загадкові фігури, які ми звикли бачити на картинках закордонних ландшафтів.
* омолоджуюча або відновлююча обрізка - така обрізка доречна для дорослого саду і служить для активізації росту рослин, для корекції крони, а також для продовження життєдіяльності рослини.

    В Роменському лісгоспі саме зараз здійснюються роботи по проведенню обрізки декоративних рослин. Під інструмент майстрів лісу Роменського лісництва Юрія Короля та Станіслава Кривогуза "попали" не тільки рослини, які прикрашають центральну садибу лісгоспу, а і рослини на штамбі із розсадника.
    Декоративні рослини, догляд за якими був дійсно професійним і регулярним, з легкістю стануть прикрасою вашого саду і зможуть викликати захоплені погляди у найвибагливіших глядачів. Ми допоможемо підібрати правильні рослини, які вигідно підкреслять ландшафт вашої ділянки, а також надамо консультації щодо правильного догляду за ними.

Пресслужба лісгоспу