|Лісокраду довелось відшкодувати збитки

14.06.2021 11:19 / Категорія: Загальні новини /

    Під час проведення чергового рейду державною лісовою охороною Роменського лісгоспу на території лісового масиву Глинського лісництва було виявлено місцевого жителя під час здійснення самовільного порубу. Ним було спиляно 7 дубів та 2 ясени (сухостій). В результаті законних професійних дій лісової охорони особа підтвердила факт вчинення правопорушення.  На 26-річного порушника було складено адміністративний протокол та винесено постанову, згідно якої лісокрад сплатив шкоду, заподіяну лісу, в розмірі 20 303,54 грн. та адмінштраф 510 грн. В подальшому було виявлено, що даний громадянин займається реалізацією лісопродукції, рубає і збуває дрова.
    Роменський лісгосп вкотре наголошує, що згідно ст. 65 лісового кодексу України: «Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і а плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти п’яти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    А даний випадок застерігає всіх, хто хоче зазіхнути на лісовий фонд України, від скоєння подібних вчинків та несанкціонованого знищення лісу задля власних потреб.

Пресслужба лісгоспу