|Миші – малі і небезпечні шкідники лісу

26.06.2019 11:30 / Категорія: Події в галузі / Автор:  Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"

Миші завжди жили пліч-о-пліч з людьми та про них рідко кажуть в позитивному тоні, зазвичай описують як маленьких, лякливих, але дуже небезпечних гризунів, які здатні завдати значної шкоди не лише вдома, в полі, а й у лісі.

Щороку працівники ДП «Роменський лісгосп», так само як і працівники інших лісових господарств, прикладають чимало зусиль для створення нових лісових культур. В основному для цього використовується сіянці вирощені в лісовому розсаднику, але нерідко застосовується метод посіву, завдяки якому виростає більш стійкий і адаптований до різноманітних природніх умов ліс. Так, наприклад, щоб виростити дуб, заздалегідь заготовлюють жолудь, відповідним чином зберігають і готують до сівби, а в сприятливий момент висаджують в землю. Але при цьому виникає ризик, що його з’їдять лісові миші. Цей вид гризунів легко адаптується до різноманітного середовища та є дуже плодовитим. Вони заселяють чималі площі лісових угідь, не люблять самотності, тому живуть цілими колоніями і створюють загрозу пошкодження лісових культур.

Середня чисельність лісових мишей останнім часом не перевищувала порогу шкідливості, але не цього року. Культури дуба, посіяні навесні 2019 року потерпають від справжнього «мишачого нашестя». Адже жолудь, з якого має вирости могутній і величний дуб, стоїть на першому місці у меню цих шкідників лісу і вони зовсім не збираються просто так відмовлятися від подібного «делікатесу», з’їдаючи насіння навіть тоді, коли воно ще не встигло зійти. Так само прориваючи нори та ходи в землі, вони псують кореневу систему, тих маленьких беззахисних дерев, які вже почали проростати. Подібною діяльністю миші значно знижують процент приживлюваності культур та додають роботи лісівникам. Адже восени потрібно буде затратити чимало людських ресурсів і відповідно коштів, аби доповнити ділянки і підняти процент приживлюваності до нормативної.

Тож на даний момент у ДП «Роменське ЛГ» проблема лісових мишей стоїть на повістці дня. Щоб побороти гризунів і відновити ліс знадобиться ще чимало додаткових витрати та сил.
Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"