|Попереджено спробу незанонного полювання

29.03.2021 11:30 / Категорія: Загальні новини /

Щороку у березні - квітні чути згори мелодійні звуки. Це над рідною Ромещиною пролітають птахи - численні зграї лебедів, гусей, качок та інших пернатих, які різноманітними клинами повертаються із зимівлі до місць гніздування. Мігрують пернаті звичними для них маршрутами,  долаючи тисячі кілометрів, час від часу зупиняючись для відпочинку. І хоча полювання на дику птицю у весняний період суворо заборонено, але як виявилось не всі зважають на цю заборону.
    Саме тому в цю пору державна лісова охорона збільшує кількість рейдів з метою виявлення незаконного полювання.
    Так, пізнього вечора 27.03.2021 року неподалік села Сміле біля лісового масиву Роменського лісництва працівниками рейдової бригади Роменського лісгоспу  було помічено особу з рушницею, оснащеною ліхтарем. При спробі підійти ближче, незнайомець почав тікати в напрямку, як потім виявилось,  свого автомобіля. Працівникам лісової охорони вдалося наздогнати його і при подальшому спілкуванні було встановлено, що дана особа займається підприємницькою діяльністю у м. Ромни. На порушника було складено адміністративний протокол за ст. 85 КУпАП  «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу»  та накладено стягнення в розмірі 1020 грн., а також було вилучено знаряддя незаконного полювання.
    Державне підприємство «Роменське лісове господарство» звертається до всіх мисливців нашого регіону, незалежно від їх приналежності до тієї чи іншої громадської мисливської організації, щодо заборони добування диких перелітних птахів під час їх масової міграції, як це передбачено законодавством України. Нагадуємо, проведення весняного полювання на птахів в Україні неможливе в зв’язку з тим, що наша країна приєдналася до відповідних міжнародних угод, що забороняють проведення полювання на міграційних видів птахів, які повертаються до місць розмноження.
        Попереджаємо усіх, так званих «горе мисливців», яким все таки закортить поласуватися  забороненою  дичиною, що в області, будуть діяти спільні рейдові бригади за участю працівників органів Нацполіціі, екологічної інспекції, громадських мисливських інспекторів  і державних підприємств лісового господарства.
 
Пресслужба лісгоспу