|Повертають довіру

19.07.2021 13:21 / Категорія: Про нас пишуть.... /

КАНІКУЛИ
    У працівників ДП «Роменський лісгосп» завжди багато роботи, адже зелені легені планети потребують постійного догляду і відновлення. А на початку літа справ додається, бо на підприємстві вже кілька років поспіль, крім минулого, радо зустрічають дітлахів із навчальних закладів Роменщини. Для них організовують екскурсії територією, аби показати важливе значення лісу. Лісівники вважають, що зараз надто багато негативу довкола галузі, тому потрібно повертати довіру громадськості, зокрема й учити дітей змалку прихилятися до природи.
    Цього року за справу взялися майстер лісу Станіслав Кривогуз, лісокультурниця Ольга Кононенко, а найбільше — інженер лісових культур Сергій Дука.
    — Ми знайомили дітей, із чого починається ліс: від насінини, догляду й висаджування до формування рубки і спилювання дерев. Наші гості відчули, що праця лісівників потрібна і нелегка, бо побачити результат відразу не можна, для цього потрібен час. У нашому господарстві приваблюють і рослини-екзоти, які ростуть на інших континентах. Це викликає неабияке захоплення у дітлахів, — розповів Сергій Дука.
    На території підприємства діє школа лісівника, де спеціальні стенди розповідають про гриби, ягоди, тварин, птахів, риб тощо. Але головне — залишатися людиною. Тому жодна екскурсія не обходиться без ознайомлення з правилами перебування і поводження в лісі. Це необхідно не тільки для збереження зеленого світу, а й для виховання культури поведінки в природі. Тоді вона відкриється своїм відвідувачам сповна, і знайти шишки, горіхи чи побачити і пригостити з рук, скажімо, білочку можна буде не лише на території лісгоспу, де тварини почуваються безпечно, а й у звичайному лісі. Тож фахівці завжди наголошують, що кожен у змозі подбати про зелені легені планети. Для цього не обов’язково мати спеціальну освіту, досить після пікніка прибрати за собою, а не лишати купи сміття.
    — Приємно, що діти цікавляться особливостями лісівницької справи, навчальними закладами, де можна здобути таку спеціальність. І хоч приходять до нас вихованці дитсадків та учні початкових класів, відчувається, що їм не байдуже майбутнє. Наприклад, у цьому році хлопчик із Великих Бубнів розповів, що його дідусь працював лісівником, і він теж хоче піти по його стопах, — продовжує Сергій Дука.
    У теплицях маленькі відвідувачі поринули у світ декоративних рослин, дізналися, коли і як треба їх черенкувати, й самі спробували це зробити.
Не оминули нагоди і сфотографуватися. Дбайливими руками працівників підприємства і запрошених майстрів створено для цього чимало локацій. Наприклад, зелені скульптури слона й коня або різноманітні, вирізані з дерева фігурки.
    — У нас є чим зацікавити відвідувачів весь рік. Навесні особливо ефектно квітнуть магнолії, гібіскуси, вейгели. Восени інші рослини притягують погляд. У нас їх велике розмаїття — і за кольоровою гамою, і за формою листя. Є що вибрати, аби прикрасити власне подвір’я, і просто помилуватися, і, можливо, подивитися на природу не як споживач, а як її частинка. Чекаємо й наступного року екскурсантів. Завітайте до нас, не пожалкуєте,— запрошує Сергій Дука.

Алла БАБЕНКО