|Спільні рейди з дотримання «Правил пожежної безпеки в лісах України»

15.05.2020 16:34 / Категорія: Загальні новини /

Весна - найпрекрасніша пора року. Однак разом із теплом приходить і небезпека - можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок.
Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.
Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, торфовища, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.
При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.
14 травня у лісовому масиві поблизу с. Перекопівка рятувальниками разом з працівниками ДП "Роменський лісгосп" було проведено рейд щодо дотримання пожежної безпеки в природних екосистемах. Під час заходу перевірено наявність шлагбаумів на в’їздах в лісовий масив, знаки пожежної безпеки та наявність мінералізованих смуг.
Рейдом було охоплено лише незначну частину лісових угідь підприємства . А загалом лісгоспом при підготовці до пожежонебезпечного періоду було виставлено наглядної агітації на протипожежну тему в кількості 25 шт., створено 6 км нових та здійснено догляд на 168 км мінералізованих смуг, перекрито позапланових лісових доріг - 30 шт.
Здійснюється активна агітаційно-розяснювальна робота серед населення та у засобах масової інформації з дотримання правил пожежної безпеки у лісах. З цією метою подготовано аншлаги й листівки. Триває робота по проведенню бесід з громадянами.
Закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.
Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, своє життя і майно від вогню!
Пам'ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник - може знищити мільйони дерев!