|Сумські держлісгоспи вже висадили понад мільйон молодих дерев

06.04.2021 15:54 / Категорія: Загальні новини /

Лісокультурна кампанія на Сумщині набирає обертів.  До садіння лісу долучилися всі 12 підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства і вже висадили  1,3  мільйони дерев.
Найбільше встигли висадити у Лебединському лісгоспі – 457 тисяч деревець, якими відновили 96 га лісу.
32 та 31 га відновили конотопські та кролевецькі лісівники, висадивши відповідно 192 та 170 тисяч дерев. Всього у період весняної лісокультурної кампанії держлісгоспи планують висадити понад 900 га молодого лісу.  
«На сьогодні вже висаджено 272 гектари лісу, це 30 % від запланованих площ. У тому числі у Кролевецькому лісомисливському господарстві створили 5 га захисних насаджень. Всього у цьому році, з урахуванням осіннього періоду, плануємо відновити 1078 га», - коментує хід та плани лісокультурної кампанії заступник начальника Сумського ОУЛМГ Леонід Бут.
 «В усіх хвойних лісгоспах садіння лісу проходить досить оперативно. У твердолистяних підприємствах, де переважаючі чорноземи, ґрунт протряхає пізніше, тому такі роботи тут проходять дещо повільніше», - продовжує заступник начальника.
Висаджують сумські лісівники сосну звичайну, дуб звичайний, дуб північний, ялину, модрину, ясен, липу та клен. Весь садивний матеріал вирощений у власних розсадниках держлісгоспів.
«Всього було вирощено близько 11 мільйонів стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід. Для весняної лісокультурної кампанії плануємо використати в межах 6 мільйонів. Решту – готові реалізувати», - говорить Леонід Бут.
Лісокультурна кампанія триває.