|



Відводи по рубках головного користування

19.11.2019 23:36 / Категорія: Загальні новини / Автор:  Лісовий відділ

Щороку інженерним складом ДП «Роменське ЛГ» проводяться відводи по рубкам головного користування на наступний рік. Їх мета - заготівля деревини у стиглих та перестійних насадженнях, в основу яких покладено дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей.

Відводи по рубкам головного користування – заняття серйозне, доволі складне та відповідальне. Як же вони відбуваються? Відповідь на таке питання отримуємо від безпосередніх учасників процесу.

«Все починається з того, що бригада приїжджає на місце, що визначається згідно таксаційних проектувальних відомостей. На ділянці, яка підлягає рубці головного користування, робиться зйомка тепер вже за допомогою GPS-приймача. Після чого встановлюється площа, а потім настає черга самого відповідального, найдовшого і не зовсім простого етапу - переліку деревини за класами якості (ділова, напівділова, дров’яна). Використовується при цьому спеціальний пристрій - мірна вилка. Вся інформація заноситься в польову перелікову відомість, після чого обраховується матеріально-грошова оцінка і встановлюється вихід кубомаси з даної ділянки деревини попородно та посортиментно. В ході такого процесу набирається потрібний об’єм, який планується вирубуватися у наступному році. Сюди входять дубові, соснові, вільхові і осикові насадження.»

По закінченню відводів роботу працівників ДП «Роменське ЛГ» було перевірено спеціалістами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Подібні заходи проводяться з метою здійснення контролю, а також встановлення відповідності та виявлення відсотку правильності і достовірності проведеної роботи. Результати перевірки мали позитивний характер, що неабияк порадувало Роменський лісгосп.

Ось так, здавалося б робота на свіжому повітрі, в самісінькому серці лісу, серед природи – справжнє задоволення та відпочинок, але на справді подібні «прогулянки» дуже важкі та виснажливі, а сам процес відводу рубок головного користування хоч і невибагливий, та все ж об’ємний і потребує чимало сил та уваги лісівників.
Лісовий відділ.