|Вихованець шкільного лісництва "Совенятко" став призером Всеукраїнського конкурсу

11.06.2021 10:39 / Категорія: Загальні новини /


    Підбито підсумки започаткованого Товариством лісівників України  щорічного Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, який у 2021 році присвячений 30-річчю Незалежності  України та 100-річчю від дня народження  Бориса Миколайовича Лук’янова, міністра лісового господарства України в 1966–1979 роки.
Змагалися у другому турі вже переможці - ті, хто здобув перемогу на обласному етапі (І-му турі) щорічного Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв. А, як відомо, переможці обласного етапу Конкурсу мають можливість, за бажання, отримати направлення від лісгоспів для вступу до вузів на спеціальність «Лісове господарство» на контрактній основі. Підтвердженням цього права переможців є окреме ДОРУЧЕННЯ колегії Держлісагентства від 18 травня 2021-го року.
    18 червня 2021 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України буде проведено захід, присвячений  100-річчю з дня народження Бориса Лук’янова,  де будуть оголошені переможці і призери Конкурсу і саме тут будуть вручені дипломи,  грошові премії та цінні подарунки всім переможцям.
    На другий всеукраїнський тур Конкурсу було подано 30 дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв від обласних конкурсних комісій Вінницької, Волинської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської,  Рівненської,  Сумської, Харківської, Херсонської. Хмельницької,  Черкаської, Чернівецької обласних рад Товариства лісівників України.
    Фахова конкурсна комісія, створена на базі ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, розглянула отримані на  ІІ-й  тур Конкурсу конкурсні роботи і, на основі їх оцінки,  склала  рейтинговий список  робіт.
    Своїм протоколом комісія затвердила список фіналістів  ІІ-го туру конкурсу, дослідницькі роботи яких набрали 81 і більше балів:

    3. 89,7 балів - Цімбота Андрій Миколайович, Сумська обл.
Тема роботи: "Вирощування сіянців лісових культур із закритою кореневою системою як один із засобів збереження, відновлення та сприяння сталому управлінню лісами".
    "Опрацювання матеріалу для написання дослідницької роботи здійснювалось протягом двох років - говорить Андрій, - було дещо складно, але цікаво, неоціненну підтримку і допомогу отримав від рецензента моєї роботи - головного лісничого Роменського лісгоспу - Сергія Сергійовича Івашкіна".
    "Андрій - дуже обдарована дитина, це гордість нашої школи, - зазначає директорка Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 , а також керівник науково-дослідницької роботи Вікторія Володимирівна Зеленська, - і його талановитість проявляється в багатьох галузях, він цікавиться точними науками, робототехнікою, мріє стати інженером, але до лісової галузі теж проявляє певний інтерес."
    Будемо сподіватися, що Андрій вирішить присвятити своє життя лісівничій справі, а можливо він стане інженером у галузі роботехніки і створить для лісової галузі надсучасні машини! Удачі тобі, юначе! У будь якому разі ми пишаємось тобою.

Пресслужба лісгоспу