|З думкою про майбутнє

02.11.2020 08:31 / Категорія: Загальні новини /

17 жовтня по всій території України пройшла акція «Мільйон дерев за 24 години» в рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення України». Вона організована за спільної ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів, Благодійної організації «Озеленення України». Організатори наголосили, що висадка дерев — це найпростіший і найдієвіший спосіб боротьби з кліматичними змінами, які відчувають усі.
Не залишились осторонь заходу й роменські лісівники, хоч коронавірус і підкоригував їхні плани.
— Ця акція мала відбутися в березні, але через карантинні обмеження її перенес­ли. Як завжди, планували потрудитися разом із нашими помічниками з учнівського лісництва «Совенятко» ЗОШ № 11. Та сьогодні вони, щоб уникнути скупчення людей, самостійно висаджують спіреї, павловнії, туї та ялівець. Також з’являться декоративні рослини і біля відділення дзюдо ДЮСШ ім. В. Гречаного,— розповідає головний інженер Роменського держлісгоспу Віталій Гома.
Найбільша ж акційна локація розгорнулася в мікрорайоні Каховка. Тут відповідно до підсумків громадського бюджету триває облагородження прилеглої до дитячого майданчика території.
— Радуватимуть людей кипарисовики Лавсона, колоновидні туї, декоративні барбариси й блакитна ялинка. Сподіваюся, через кілька років, коли деревця окріпнуть, тут буде надзвичайно красиво, — оглядає територію майстер лісу Станіслав Кривогуз.
Такі рослини лісівники вибрали не випадково. Наприклад, кипарисовики й туї зимо- і посухостійкі, до вологи та ґрунтів не вибагливі, вічнозелені, здатні прикрасити ділянку в будь-яку пору року. Крім того, вони наповнюють повітря особливим запахом. «Не відстає» від них і барбарис. Цю рослину можна стригти будь-коли, тим самим задовольняючи найвибагливіші смаки. Блакитну ялину ж цінують за забарвлення хвої. При належному догляді рослина житиме сотні років. Тож лісівники, можна сказати, «зазирнули» далеко наперед, потурбувалися, щоб насадженнями любувалися не тільки діти й онуки нинішніх мешканців Каховки, а й далекі їхні нащадки.
До створення такої краси також долучилися голова райдержадміністрації Денис Ващенко й очільник Ромен Сергій Салатун, заступник начальника — начальник відділу благоустрою території міста управління ЖКГ міської ради Віталій Вовненко з командою.
— Цього року вирішили зосередити увагу не на центрі Ромен, як це робили зазвичай, а подбати про окраїни, зокрема озеленити територію на Каховці, щоб мати тут, так би мовити, завершений ансамбль, — долучився до розмови Віталій Валерійович.
Приємно, що ще один мікрорайон міста матиме привабливий вигляд. Тепер залишається сподіватися, що й самі його жителі піклуватимуться про ці декоративні рослини. Адже посадити дерево неважко — складно його виростити. Нині ж це вкрай необхідно, бо знищення лісів призвело не лише до дефіциту деревини — почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території країни відчувають нестачу вологи. Відсутність води в колодязях на Роменщині стає звичним явищем. Усе це прискорює деградацію природного сере­довища. Тож у Каховки — маленької частинки великої України — є всі шанси стати справжньою оазою.
Алла БАБЕНКО
Фото автора