|Заготівлю лісового насіння закінчено

30.11.2020 14:53 / Категорія: Загальні новини /

В результаті проведення суцільних рубок отримуються зруби. Для безперервного користування природними ресурсами лісогосподарські підприємства проводять лісовідновлення. Найпоширенішиь методом лісовідновлення є  створення лісових культур шляхом висадки однорічних або дворічних саджанців.
Шлях отримання лісовідновлювального матеріалу дуже клопіткий та важкий. Починається він зі збору лісового насіння, яке здійснюється власними силами та шляхом закупівлі у населення.
Цього року державним підприємством «Роменське лісове господарство» було ззаготовлено:
3000 кг – жолудя дуба звичайного;
90 кг – горіха грецького;
50 кг – горіха чорного;
14 кг – сосни звичайної;
5 кг – берези повислої
5 кг – липи дрібнолистої;
7 кг – ясена звичайного;
та інші…
В попередні роки на підприємстві при створенні лісових культур були використані напрацювання та рекомендації інших лісогосподарських підприємств, та створювались змішані лісові культури дуба звичайного з введенням супутньої породи – черешня.
Для продовження створення експериментальних робіт, по створенню змішаних та стійких до посухи насаджень було зібрано 2 кг насіння черешні.
Всього працівниками підприємства та небайдужими жителями нашого регіону було зібрано 3181,0 кг насіння деревних та чагарникових порід. З постійних лісонасінних ділянок – 1520 кг.
У зв’язку з жорсткими кліматичними умовами, а саме: недостатньою кількістю опадів, у цьому році надзвичайно низька урожайність дубових насаджень. Також перешкодою слугувало пошкодження жолудя – жолудевим довгоносиком.
Адміністрація ДП «Роменський лісгосп» висловлює подяку всім працівникам та небайдужим жителям за виконання планових показників по збору насіння.