|Осіння інвентаризація лісових культур у ДП «Роменське ЛГ»

01.11.2019 21:02 / Категорія: Події в галузі / Автор:  Лісовий Відділ

Цими днями у ДП «Роменське ЛГ» розпочато чергову осінню інвентаризацію, яка є невід’ємною та важливою  частиною роботи лісового господарства. Проводиться вона для перевірки якості та приживлюваності лісових культур. При інвентаризації враховують тільки життєздатні рослини, введені шляхом висівання чи садіння, із збереженим здоровим верхівковим пагоном у хвойних порід, а у листяних деревних рослин – з можливістю продовження росту із сплячої бруньки.

Досить прохолодна, але сонячна погода сприяла гарному настрою та поклала вдалий початок процесу обліку майна лісового господарства. Завдання це звичайно не з простих, але дуже цікаве і приємне. Адже крок за кроком, день за днем ти бачиш результати своєї невтомної праці. Радують око маленькі дубки та сосни, які вишикувались в рядочок і, набираючись сили, чимдуж намагаються стати могутнім лісом.

Попереду ще чимало роботи. Відбудеться атестація лісокультурних об’єктів шляхом закладання пробних площ, в результаті чого кожну ділянку буде віднесено до певного класу якості. Лісові культури переведуть у вкриті лісовою рослинністю землі, якщо у визначеному віці густота і середня висота життєздатних дерев головних порід відповідає встановленим нормативам  оцінки якості лісових культур при переведенні у вкриті лісовою рослинністю землі. На кожній пробній площі шляхом переліку буде визначено густоту життєздатних дерев з врахуванням природного поновлення головних порід. За результатами обмірів у кожного п’ятого дерева від кореневої шийки до місця закладання верхівкової бруньки буде встановлено середню висоту дерев головних порід. Всі ці показники вплинуть на клас якості насадження.

За даними інвентаризації будуть намічені заходи з поліпшення якості лісових культур. Сподіваємось на гарний результат, який потішить весь колектив та керівництво ДП «Роменське ЛГ».