|Профілактика пожежі в лісі

07.06.2019 09:28 / Категорія: Події в галузі / Автор:  Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"

У суху, спекотну погоду зростає ризик виникнення лісових пожеж, люди не завжди задумовуюиться над тим, що їх дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольвана пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків державі та природі.

Проблема охорони лісів від пожеж є найбільш складною. Співробітниками державного підприємства «Роменського лісового господарства» спільно з працівниками Роменського МВ УДСНС проведена  робота для забезпечення протипожежної безпеки в лісі, здійснено профілактичні бесіди з відпочивальниками та місцевими жителями, котрі проживають поблизу лісів.

Користуючись нагодою, ДП «Роменське лісове господарство» нагадує, що внаслідок сухої та вітряної погоди підвищується ризик виникнення лісових пожеж. Тому звертаємось до населення дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в лісових масивах:
•    Відпочивайте лише у спеціальних лісових зонах відпочинку, не розводьте багаття у лісі;
•    Якщо вогонь розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі, обкопайте його земляним рівчаком;
•    Намагайтесь не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
•    Не користуйтесь у лісі чи поблизу йоого масивів піротехнічними засобами: петардами, беншальським вогнями,повітриним ліхтариками;
•    Не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
•    Ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та господарських, що знаходяться поруч з лісовм;

При виникненні пожежі обов’язкого повідомляйте за номером 101 до Роменського МВ УДСНС, а також працівників лісового охорони ДП «Роменського лісового господарства».

А ще хочеться застерегти громадян, що згідно статті 77 «Кодексу України адміністративні правопорушення» винні в порушенні «Правил пожежної бещпеки у лісах» несуть адмінстративну відповідальність, а якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу – притягуються до адміністративної відповідальності.

Тому перед тим, як палити суху траву, пам’ятайте про можливі наслідки і відповідальність перед законом!
Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"