|Значимість прохідної рубки.

18.07.2019 15:43 / Категорія: Загальні новини / Автор:  Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"

Важливими лісогосподарськими заходами є рубки догляду, а іншими словами – догляд за лісом протягом багатьох років, від посадки до переходу у стиглий деревостан. Рубки догляду в більш зрілому віці іменуються прохідними. Деревостан в цей час уже має відповідний склад, сформовані стовбури дерев, їх крони.

Поставивши перед собою мету збільшити приріст кращих дерев і цим підвищити цінність деревини, інженерний склад ДП «Роменське ЛГ» провів так званий «майстер-клас» для майстрів та помічників по відведенню прохідних рубок у Роменському лісництві квартал №29 виділ №9 площа 0,8 га та у Недригайлівському лісництві квартал №32 виділ №14 площа 8,4 га.

«Під час відводу вибрали другорядні породи, такі як клен, берест, липа, адже подальше збереження їх у складі насаджень недоцільне. Залишали тільки на тих місцях, де випала головна порода дуб. Також вибрали весь кволий, погано розвинений, пригнічений, хворий, заражений грибками дубок, який не зможе дати необхідного приросту та буде заважати розвитку кращих дерев. Тепер завітавши на дані ділянки відразу ж видно склад дерев і добре зрозуміло, який прекрасний дуб залишився. Сподіваємося, що такі якісні та своєчасно виконані прохідні рубки, допоможуть нам уникнути повторних і відповідно значно зменшать витрати підприємства», - детально описує всю складність та значимість процесу прохідної рубки.

Що ж, після такого догляду можна бути цілком впевненими, що крони дерев поступово розростуться, матимуть  краще освітлення, охватять корінням більший обсяг ґрунту та спокійно чекатимуть наступної прохідної рубки через 10, а можливо і 15 років. Час покаже... А поки дана ділянка радує і тішить око своєю красою та охайністю, дякуючи дбайливому та невтомному господарю за своєчасний догляд та кропітку працю. І в майбутньому обов’язково обдарує вирощеним бажаним насадженням і високим доходом від заготовленої якісної деревини.
Прес-Служба ДП "Роменського ЛГ"